Najbardziej oczekiwane premiery 2017

Rok 2017 zapowiada się dosyć ciekawie pod względem premier największych światowych marek samochodowych. Nowe modele będą nas kusić swoim wyglądem i rozwiązaniami technologicznymi. Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi modeli, które warto sprawdzić w nadchodzącym roku.

 

Audi A8 D5

Nowa wersja popularnego modelu Audi zostanie zaprezentowana w 2017 roku. Nie jest znana jeszcze dokładna data premiery, jednak dwa najbardziej prawdopodobne terminy to targi motoryzacyjne w Genewie, które odbywają się w marcu; lub targi we Frankfurcie, których data przewidziana jest na wrzesień. Warto zainteresować się nowym modelem limuzyny. Nowa technologia modelu wizualnie otrzyma bardziej agresywny charakter. Dzięki zastosowaniu platformy MLB Evo, nowa wersja ma być również lżejsza od poprzedniej o całe 200 kilogramów. Według informacji udzielonych przez Audi, w nowym A8 większy nacisk położony został na technologię. Wartym uwagi rozwiązaniem wydaje się być autopilot, który umożliwia limuzynie poruszanie się bez udziału kierowcy do 60 km/h. Zostanie wprowadzona także obsługa gestów oraz zamontowane zostaną wyświetlacze wykonane w technologii OLED.

BMW X3 G01

Produkcja modelu X3 G01 przewidziana jest na rok 2017. Do salonów natomiast ma trafić na początku 2018 roku. Producenci zaoferują silniki podobne jak w poprzednich wersjach: jednostki o pojemności 2 i 3 litrów z odpowiednio 4 lub 6 cylindrami. Nowe X3 zyskało wraz z kolejną edycją cyfrowe zegary. Zwiększyła się także ilość srebrnych elementów. Jest to trend zapoczątkowany przez Serię 7 i wszystko wskazuje na to, że w nowym modelu BMW będzie on kontynuowany.

Peugeot 3008

Wartym rozważenia modelem będzie również nowy Peugeot 3008. Premiera samochodu przewidziana jest na październikowe targi w Paryżu. W Polsce możemy się go więc spodziewać na początku 2017 roku. Fani Peugeota będą mogli się wtedy przekonać, czy długo zachwalany przez producenta i-Cockpit rzeczywiście działa tak dobrze, jak zapowiadano. Unowocześniony i-Cockpit ma opierać się w większości na kolorowych ekranach LCD. Największy, który liczy 12,3 cala, będzie się mieścić w miejscu tradycyjnych zegarów przed siedzeniem kierowcy. Poza standardowymi wskazaniami będzie wyświetlać wskazania nawigacji tak, aby kierowca nie musiał już zerkać na środkowy wyświetlacz. Ponadto oprogramowanie nowego modelu Peugeota ma się lepiej integrować ze smartfonami, co ma znacznie ułatwiać dyktowanie smsów czy korzystanie z Apple CarPlay.

Skoda KODIAQ

Nowy model Skody zostanie zaprezentowany światu na targach Paris Motor Show 2016 na początku października. W polskich salonach samochód będzie dostępny na początku 2017 roku. Nazwa nowej Skody pochodzi od wyspy Kodiak, która położona jest na południu Alaski. Żyją tam niedźwiedzie, które nazywają się tak samo jak wyspa. To właśnie siła i masywność niedźwiedzi była inspiracją do stworzenia nowej wersji pojazdu. Poza ujawnieniem nazwy producenci nie odkryli jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących samochodu. Wiadomo jedynie, że długość Kodiaqa będzie wynosić 4,7 metra. Takie wymiary mają umożliwić przewożenie nawet siedmiu osób. Poza tym wiadomo, że pojazd będzie mieć napęd na przód, a przy dopłaceniu za rozszerzoną wersję będzie można zamówić wariant 4×4. Na więcej szczegółów dotyczących Skody Kodiaq trzeba poczekać do październikowej premiery.

Skomentuj